Үлкен топтағы психологтың сабағы – біздің эмоцияларымыз. Үлкен топтағы GCD «Біздің эмоцияларымыз бен сезімдеріміз. дайындық тобында























Артқа алға

Назар аударыңыз! Слайдтарды алдын ала қарау тек ақпараттық мақсаттарға арналған және презентацияның барлық мүмкіндіктерін көрсетпеуі мүмкін. Егер сізді қызықтырса бұл жұмыс, толық нұсқасын жүктеп алыңыз.

Сабақтың мақсаттары:

  • Қуаныш пен ашу сезімдері туралы түсінік қалыптастыру, олардың схемалық бейнесін көрсету.
  • Эмоционалдық саладағы тәжірибе мен білімді жаңарту, өз күйін түсінуге және жағымсыз эмоциялар денсаулықты алып тастайтынын, ал жағымды эмоциялар оны сақтауға ықпал ететінін түсінуге ықпал ету.
  • Жағымсыз эмоцияларды қоғамға қолайлы түрде білдіру жолдарын үйрету.
  • Әртүрлі бұлшықеттерді (бет, қол, аяқ) басқару қабілетін дамыту, мінез-құлықты ерікті түрде реттеуді дамыту.
  • Кинестетикалық сезімдерді, заттардың пішінін қабылдауды дамыту.
  • Кеңістікті бағдарлауды, зейінін және ойлауын дамыту.
  • Балалар ұжымының бірлігіне үлес қосып, топта жағымды эмоционалды көңіл-күй орнату.

Терминдер сөздігі

Эмоция– бұл біздің өміріміздегі оқиғалармен бірге жүретін біздің көңіл-күйіміз бен тәжірибеміз.
Қуаныш- міне, анамызбен, досымызбен сөйлесуден, бізге сыйлық беруден, біз жасаған ісімізге риза боламыз, көңіл көтереміз. Көз айналасындағы жеңіл әжімдер, көздер аздап қисық, үстіңгі ерін сәл көтерілген, еріннің бұрыштары көтеріліп, әдетте артқа тартылған, төменгі жақ босаңсыған, ауыз сәл ашылған болуы мүмкін.
Ашу- біреуге ашуланғанда, мысалы, бізді орынсыз ренжіткен, ұрып-соққан, атын атаған біреуге... Қатты қысылған қастар, мұрын көпіріндегі көлденең қатпарлар, мұрын ісінген, тістері қысылған, мойынның тырысуы. , ал қолды жұдырықтай ұстауға болады.

Жабдық:хат салынған конверт; әртүрлі заттар салынған сиқырлы сөмке, шарф; «Мейірімді болсаң», «Күлімдей» әндерін магнитофон және аудиожазба; әр балаға медаль салынған қорап; 3 түсті картон қолдар, күлетін ойыншық кірпі.

САБАҚ ЖҮРГІЗУІ

- Сәлем жігіттер!
Мен сенің сыныбыңа келе жатып, жолда пошташыны кездестірдім. Ол маған ерекше хат берді. Қандай әріп екенін көрейік? Сонымен, балаларға арналған «Алтын кілт» балабақшасы. Бұл хат сізге арналған. Ол кімнен? Смешарик кірпіден. Сіз мұны білесіз бе? Хатты оқимыз ба? Мұқият тыңдау.

Сәлем жігіттер! Кірпі сізге Смешарики елінен хат жазып отыр. Егер мені танымайтын адам болса, мен сізге фотомды жіберемін (2-слайд). Менің сүйікті ісім - әртүрлі коллекциялар жасау: кәмпиттер, саңырауқұлақтар, кактустар. Мен коллекцияларымды барлық жерден іздеймін: таудан, теңізден, тіпті қараңғы орманда. Жақында мен коллекцияма жаңа нәрсе іздеп, осы ормандардың біріне қыдырдым.
Мен кенеттен әдемі сарай тұрған алаңқайға шықтым (3-слайд). Қызығушылық танытып, осы сарайға кірдім. Әртүрлі эмоциялар өмір сүрді: қуаныш, ашу, қорқыныш, таңдану және басқалар (4 және 5 слайдтар).
Бұл күні зұлым сиқыршы Sad Cry олардың патшалығына жол ашқаны белгілі болды (6 слайд). Ол барлық эмоцияларды өз ара таластырды, мен барлығын, тіпті мүлдем татулағысы келмейтіндерді де татуластыруды ұнатамын. Мен жетістікке жеттім. Зұлым сиқыршы маған ашуланып, мені зынданға қамады. Ол да менің күлкімді тартып алды, мен күлгенді қатты жақсы көремін. Менің күлкімді қайтарып алуға және оның сарайының зынданынан шығуыма көмектесіңіз және бұл үшін зұлым сиқыршы Sad Cry тапсырмаларын орындаңыз. Рахмет, балалар, оның барлық тапсырмаларын оңай жеңетіндеріңізге сенемін.

-Қане, балалар, кірпіге көмектесеміз бе?
– Әрбір дұрыс орындалған тапсырмамен біз зұлым сиқыршы Қайғы қамалына жақындаймыз, жақындаған сайын біз оны жақсы көреміз, бірақ әзірге оны көрмейміз.
-Ендеше бірінші тапсырманы бастайық.

«Эмоцияны бейнелеу» жаттығуы

Қайғылы жылау мынадай тапсырма береді: сезім сарайының екі тұрғынын бейнелеу. 1 пиктограмма – қуаныш (7 слайд).

– Адам бақытты кезде қандай болады? (Көздер жарқырайды, еріндер күледі).
– Қуанғандардың сұлу жүзіне қара (8-слайд).
- Балалар, өздеріңді қашан бақытты сезінесіңдер? (Анам келгенде, олар кітап оқиды, ойыншық, тәттілер сатып алады ...)
– Көрдіңіз бе, қуанышымызға қанша себеп бар (9-слайд).
– Қуанышты бір нәрсені есіңе түсір, мен 3-ке дейін санағанда, бәріміз бірге бақытты болып көрінейік. Жақсы. Енді зұлым сиқыршының Мұңды Жылау сарайы біраз көрінді (слайд 10).

2-ші пиктограмма – ашу.

-Адам ашуланғанда қандай болады? (ашулы бет, қысылған ерін, қабағы түйілген қас, ашулы көз)– 11-ші слайд.
– Біз ашуланғанда қандай ұсқынсызбыз (12-слайд). Ал сіз қашан ашуланасыз? (Олар ренжіткен кезде, бірдеңе болмайды)– 13 слайд.
- Қаншалықты ашулы екенімізді көрсету үшін 3-ке санап көрейік. (Сарайдың тағы бір бөлігі – 14-слайд).

Жаттығу «Жағымсыз эмоционалды күйді меңгеру жолдары»

– Қайғылы жылау, егер адам ашуланса, бұл өте ұзақ уақытқа созылуы мүмкін деп санайды. Ашу сізді тез тастау үшін не істеуге болады деп ойлайсыз? (Көңілді болыңыз, әдемі нәрсе салыңыз, жастықты ұрыңыз, қағазды жыртыңыз, қызықты ойын ойнаңыз, қызықты мультфильм көріңіз, күлкілі кітап оқыңыз, кәмпит жеңіз, пластилиннен мүсіндеңіз, сыртқа жүгіріңіз, көпіршіктерді үрлеңіз)– 15 слайд.
– Ашулану денсаулыққа зиян. Қай адамдармен сөйлескен ұнайды: жақсылық па, жамандық па?
- Жарайсың, ол сенің бұл сұраққа жауап таба алатыныңды білмеді. (16 слайд).

«Ән-қол шапалақ-үнсіз» ойыны

– Ой, мына жерде алақан бар. Сонымен, бұл қандай тапсырма?
Қайғылы жылау біздің бұл тапсырманы орындай алатынымызға сенбейді, өйткені бұл жерде біз өте мұқият болып, әрекеттердің ретін есте сақтауымыз керек (слайд 17). Ал тәртіп мынадай: егер мен көк алақанды көрсетсем, онда бәрі бірге «А» дыбысын қатты айқайлауы керек, егер ол жасыл болса, барлығы бірге қатты шапалақтауы керек, егер ол қызыл болса, тыныш отыру керек. Еске түсіріп, жаттығу жасайық. Енді біз зұлым сиқыршының бұл тапсырмасын өте мұқият орындаймыз (18-слайд).

«Сиқырлы дорба» ойыны

«Қайғылы айқайшы бұл сөмкеге әр түрлі ұсақ заттарды салып, сөмкені көзді жұмып тұрып, оның ішінде не бар екенін анықтай алмайтындай етіп бекітті. Бұл тапсырманы орындауға кім бірінші болып тәуекел етеді?
- Жарайсың! Қамалдың тағы бір бөлігі пайда болды (19-слайд).

«Айырмашылықтарды тап» жаттығуы

– Келесі тапсырмамыз бар (слайд 20). Қайғылы Айқай сезім сарайының екі тұрғынын мүмкіндігінше тартты. Бұл қандай эмоциялар? Олар аздап ұқсас болып көрінеді, бірақ іс жүзінде олардың 5 айырмашылығы бар. Біз барлық айырмашылықтарды табуымыз керек.
– Жарайсыңдар, қамалдың соңғы бөлігі пайда болды (21 слайд).

«Қуаныш мұнарасы» жаттығуы

-Ал міне, кірпі, бірақ оның күлкісі әлі оралған жоқ (22-слайд). Сад Крайер әрқашан қайғылы, ашулы және жиі жылайды, сондықтан оның сиқырының әсері аяқталады және күлкі кірпіге оралады, сізге қуаныш мұнарасын салу керек.
Ол үшін әркім өз кезегінде нені ұнататынын немесе нені қуантатынын айтуы керек. Мен өзіме ұнайтын нәрсені атаймын және қолымды созамын, алақанды жоғары көтеремін, ал сен кезекпен келесің, нені ұнататыныңды немесе нені қуантатынын атап, алақаныма қолыңды қоясың. Қандай тамаша қуаныш мұнарасы бар, Кірпі тағы да күледі. Тыныш отырыңыз, ал кірпі алғыс ретінде және біздің ертегі іс-әрекетімізді еске алу үшін сізге өзінің фотосуреті бар сиқырлы медальдарды береді, ал артында «Күлкі» сиқырлы сөзі жазылған. Бұл медаль сізге мұңайған немесе ашуланған кезде көңілді және мейірімді болуға көмектессін. ( «Күлімде, бәріне кірпі суреті бар медаль беріледі» әніне.

- Біздің ертегі сабағымыз аяқталды.
– Есіңізде не қалды, не ұнады?
– Сізге қай эмоция көбірек ұнады?

-Ашулы адамның жүзі шіркін, ашулы, көзі жаман болады. Сіз адамдарға әрқашан мейірімді және жылы лебізбен қарауыңыз керек, сонда олар сізге солай қарайды. Адамның көңіл-күйі жақсы болса, кез келген тапсырма орындалады.

Әдебиеттер тізімі:

1. Балалардың сезім әлемінде: мектепке дейінгі білім беру мекемелерінің практикалық қызметкерлеріне арналған оқу құралы [Мәтін ]/ Т.А. Данилина, В.Я. Зегенидзе, Н.М. Степина. – М.: Ирис-пресс, 2007. – 160 б.
2. Лютова, Е.К., Монина, Г.Б.Балалармен тиімді әрекеттестікке арналған тренинг [Мәтін]/ Е.Қ. Лютова, Г.Б. Монина. – Санкт-Петербург: ООО «Речь» баспасы, 2001. – 190 б.
3. Семенака С.И.Баланың қоғамға әлеуметтік-психологиялық бейімделуі. Түзету-дамыту сабақтары [Мәтін]/ С.И. Семенак. – М.: АРҚТИ, 2006. – 72 б.
4. Тарасова, Т.А., Власова, Л.В.Мен және менің денсаулығым: дағдыларды дамытуға және нығайтуға арналған практикалық нұсқаулық сау бейне 2 жастан 7 жасқа дейінгі балалардағы өмір. Сабақ бағдарламасы, жаттығулар және дидактикалық ойындар[Мәтін]/ Т.А. Тарасова, Л.В. – М.: Мектеп баспасы, 2008. – 80 б.
5. Хухлаева, О.В., Хухлаева, О.Е., Первушина, И.М.Үлкен бақыт үшін шағын ойындар. Мектеп жасына дейінгі баланың психикалық денсаулығын қалай сақтауға болады [Мәтін]/ О.В. Хухлаева, О.Е. Хухлаева, И.М. Первушина. – М.: Сәуір баспасөзі, «ЭКСМО-пресс» баспасы, 2001. – 224 б.
6. Жигалова, Н.Ю., Куликова, И.Н.Балабақшадағы валеологиялық ойын-сауық және ойындар [Мәтін]/ Н.Ю.Жигалова, И.Н.Куликова.// Мектепке дейінгі педагогика. – 2007. – No 5. – 16-18 б.
7. Зедгенидзе, В.Я., Ерошкина, Н.Г.Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мектеп жасына дейінгі балалардың эмоционалдық және тұлғалық дамуындағы бұзылыстарды түзету [Мәтін]/ В.Я. Зедгенидзе, Н.Г. Ерошкина. // Аға педагогтардың анықтамалығы. – 2009. – No 1. – 35-37 б.
8. Бикташева, Н.П.Түрлі-түсті эмоциялар елі [Мәтін]/ Н.П. Бикташева. // Мектепке дейінгі тәрбиеші. – 2011. – No 1. – 51-52 б.

Мақсат:Эмоциялар туралы алған білімдерін бекіту; өзін және басқаларды сезіну қабілетін дамыту.

Сабақтың барысы

1. Сәлем

«Маған күлкі сыйла» жаттығуы:

Психолог шеңберге тұрған балаларды бір-біріне күлкі сыйлауға шақырады (Психолог сол жағында тұрғанға күлімсіреді, бұл бала келесіге күледі, т.б.).

2. Негізгі бөлім

· «Бір-біріне» жаттығуы:

Балалар дос таңдауы керек, оның қолын қысу керек. Балалар сәлемдессе құпталады әртүрлі жолдар: алақан, иық, шынтақ, арқа, саусақ, жақ. Ерекше сәлемдесулер ойлап табылған.

· «Менің көңіл-күйім» жаттығуы

Жігіттерге «Бүгінгі көңіл-күйім...» деген сөздерден бастап, өздерінің көңіл-күйлері туралы метафоралық әңгімелесу ұсынылады.

Мысалы: «Бүгінгі көңіл-күйім аспандағы жарқыраған кемпірқосақтай...»

· Мимикалық гимнастика

Ø Қорқынышты әңгімелер бізді қорқытады, олар ашулы жүздер жасайды, бір секундқа біз бәріміз оларға ұқсаймыз (балалар ашулы болып көрінеді)

Ø Енді біз қалай қорқу керектігін жаттықтырамыз (қорыққандай кейіп көрсету)

Ø Енді сіз бізді ренжіттіңіз, біз де ренжіп қаламыз (жұмсақтық)

Ø Енді біз қол ұстасып, кез келген қолайсыз ауа-райында күлеміз (қуаныштың көрінісі)

· «Эмоция кемпірқосақ» жаттығуы

Балалар, суретке қарап, басты кейіпкердің қандай сезімде болғанын айтыңдар...

1. Карлсон қызуы көтеріліп төсектен тұрады, ал Baby...

2. Қасқыр қоянды ұстады, ал қоян...

3. Пиглет Винни Пухты жолда кездестірді, ол...

· «Ойлан тап» ойыны

Балалар, қазір мен сендерге бір оқиғаны айтып беремін, ал сендер кейіпкерлердің қандай сезімде болғанын болжауға тырысыңдар.

1. Қыз Маша 5 жасқа толды. Анасы қызына достарын шақыруға рұқсат берді, әдемі торт пісіріп, шам сатып алды. Қонақтар келіп, көптеген сыйлықтар бергенде, ол шын қуанып, барлығына алғысын білдірді. (Маша қалай сезінді?)

2. Бала мектептен келді. Ол әдеттегідей үй тапсырмасының бәрін орындап, сүйікті мысығы Муркамен ойнай бастады. Еденде әсем гүл вазасы тұрды, оны анам қатты бағалады. Бала кенеттен осы вазаның жанынан жүгіріп өтіп бара жатып, оны абайсызда құлатып алды. Ол не істерін білмеді, өйткені анасы жақында жұмыстан келеді. (Анам қалай сезінді деп ойлайсың?)

3. Жаздың бір ыстық күнінде ешқандай себепсіз бұлттардың бәрі аспанға жиналды. Аспан қараңғыланып, күн күркіреді. Ваня үйде жалғыз болды, ол қорқып кетті. Бірақ көп ұзамай бәрі өтті, бұлттар басқа қалаларға көшті, ауа райы ашыла бастады. Ал Ваня терезеге қызығушылықпен қарады. Және онда…. Ваня өмірінде көрмеген ерекше сұлулық кемпірқосақ... (Қаһарман өзін қалай сезінеді?)

· «Көңіл-күйдің ABC» ойыны

Жігіттер, адамдар мен жануарлардың сезімдері әртүрлі, тіпті құстар мен балықтар. Біздің көңіл-күйіміз бәрімізге әсер етеді деп айта аламыз. Біреу көңілді, біреу мұңайып, біреу біреуден қорқады, біреу бір нәрсеге ашуланады.

Қазір біздің көңіл-күйіміз қандай екенін көрсетейік, ал басқа балалар сіздің көңіл-күйіңізді анықтауға тырысады.

Балаларға карточкалар салынған конвертке қарау ұсынылады, әр суретте көрсетіледі ертегі кейіпкеріәртүрлі мимикамен.

Жаттығу:Карточкаларды мұқият қараңыз. Ал қоңыраудың белгісі бойынша батырдың қорқатын, қуанғанын, таңданғанын және т.б. картаны алыңыз.

· «Сөйлемді аяқта» ойыны

Балаларға сөйлемдердің басы оқылады, олар аяқтауы керек.

Біз қуанамыз...

Біз қайғылы кезде...

Біз ашуланамыз...

Біз таңғаламыз...

Біз бір нәрседен қорқамыз, қашан...

· «Сиқыршылар» ойыны

Балалар адамдардың кез келген тілектерін орындай алатынын елестетуге шақырылады.

Мысалы:

Анаң әрқашан жаныңда болсын

Барлығының дені сау болсын

Соғыс болмасын, ешкім ешқашан ұрыспасын

Барлығы бақытты болсын

Барлығының достары болсын

«СОНДА БАРЛЫҚ АДАМ ҚУАНЫШТЫ БОЛАДЫ!!!»

Майя Ерғалиева
Психология сабақтарының қысқаша мазмұны аға топ«Сиқырлы эмоциялар әлемі»

Жоғары топтағы психология сабағының қысқаша мазмұны

« Сезімдердің сиқырлы әлемі» .

Дайындалды: Мұғалім – психологМБДОУ No201 Ергалиева Майя Сергеевна

Мақсат: Даму балалардың эмоционалдық саласы.

Тапсырмалар:

1.Тану,көрсету қабілетін шыңдау эмоциялар, ауызша белгілеп, оларға адекватты жауап беріңіз.

2. Балалардың коммуникативті дағдыларын жетілдіру.

3. Мейірімділікке, эмпатияға тәрбиелеу, эмоционалдылық.

Материал: әртүрлі көңіл-күйдегі музыканы жазу, сиқырлы таяқша,

әртүрлі бейнелері бар балалардың суреттері эмоциялар, сиқырлы гүл.

Алдын ала жұмыс:

– негізгімен танысу эмоциялар(қуаныш, қайғы, жиіркеніш, қорқыныш, ашу, реніш).

– әртүрлі тудыратын музыкалық шығармаларды тыңдау балалардағы эмоциялар.

- сызбалар мен сызбаларды сахналау.

Сабақтың барысы:

Балалар кіреді топсабырлы әуенмен бір-бірімен амандасады.

Психолог:

Сәлем балалар! Сізбен танысқаныма және жақсы көңіл-күймен келгеніңізге өте қуаныштымын. Мен сізге сәлемдесудің басқа әдісін ұсынамын.

1. Жаттығу ойыны: «Дененің әртүрлі мүшелерімен сәлемдесу» (Қол, аяқ, құлақ, тізе, шынтақ, мұрын).

Қазір өзіңізді қалай сезінесіз?

(Балалардың жауаптары)

2. «Король Боровик» поэмасы (В. Приходько)

Психолог. Өлең оқиды.

Король Боровик серуендеп жүрді,

Орман арқылы тура

Ол жұдырығын шайқады

Және ол өкшесімен шертті.

Король Боровик кірмеген рух:

Патшаны шыбын шағып алды.

Психолог. Патшаның көңіл-күйі қандай?

(Балалардың жауаптары)

Қалай болжадың?

(балалардың жауаптары)

Психолог. Өлеңді оқып, балаларға мәтін бойынша әрекет етуді ұсынады.

Психолог. О, мен не істеуім керек? Қаншама ашулы патшалар! Маған не көмектеседі?

(Балалардың жауаптары)

сиқырлы таяқша!

3. «Леша, Леша айналып, бұрылып күлімде» ойын-жаттығуы

Психолог.

Психолог сиқырға қол тигізедіәр баланың иығына жабысып және сөйлейді: «Леша, Леша бұрылып, бұрылып, күлімсірейді»,

Леша 180 градусқа бұрылып, күлімсірейді.

Психолог. Балалар, сіз ашулану сезімін қалай жеңесіз?

(Балалардың жауаптары)

4 «Ашу мен қорқыныш қапшығы». Кімге қорқыныш, ашу, реніш келді? (балалардың жауаптары).Бұл теріс эмоциялар бізбен бірге болмайды, біз олардан қорқыныш пен ашуды, ренішті айқайлау арқылы құтыламыз «Ашу қапшығы». Бар ашуымызды қатты айғайлап, өзімізді мықтап байлаймыз. ( психологәр балаға ашу кіретін сөмке әкеледі). Жарайсың! Көңіл-күйініз қалай! Сізге жақсы?

5. «Орын ауыстыру» ойын-жаттығуы

Психолог. Бір-біріне қарап осылай отыру қызықсыз, қызықсыз.

Жүгіріп, орын ауыстыратын уақыт емес пе?

Балалар және психологшеңбер бойынша орындықтарда отыру.

Психолог айтады: Көгілдір көзділердің барлығы орын ауыстырады (кім мейірімді, қыздарды кім қорғайды т.б.)Балалар орындарын ауыстырады.

6. Ойын « Сиқырлы гүл»

Психолог. Ал мен бүгін таңертең бардым топтасып, Настяны көрді(Мен қыздың суретін көрсетемін қайғылы сезім) . Ол диванда жалғыз отырды. Оның көңіл-күйі қандай?

(балалардың жауаптары)

Психолог. Менің орнымда болсаң не істер едің?

Балалар қайғылы қызға көмектесудің нұсқаларын ұсынады.

Настяның суреті қайғылы сезім. Балалар кезекпен гүл жапырақшаларына көмек нұсқаларын айтады және жазады. Құрастырылған кезде сиқырлы гүл, психологбалаларды көздерін жұмуға шақырады және мұңды қыздың орталық суретін көңілді суретке ауыстырады.

Психолог. Неліктен керемет болды деп ойлайсыңдар?

(Балалардың жауаптары)

7. Ойын «Бізде де!»

Мақсат: балаларды жақындастыру, жағымды көзқарас қалыптастыру және эмоциялар.

Психологтуралы әңгімелейді көтеріңкі көңіл-күй, қуаныш, күлімдеу, мәлімдемелер арасында үзіліс. Әр мәлімдемеден кейін балалар бірдей айтады сөз тіркесі: «Бізде де!».

Психолог: «Мен сіздермен жақсы көңіл-күйіммен бөлісемін!

Балалар: «Бізде!»

Психолог: «Мен саған күлкі сыйлаймын»

Балалар: «Бізде»

Психолог: «Мен қуанамын»

Балалар: «Бізде!»

Психолог: «Мен бақыттан жарқырамын!»

Балалар: «Бізде!»

Психолог: «Мен сізді жақсы көремін!»

Балалар: «Бізде!»

Психолог: «Мен сені құшақтаймын!»

Балалар: «Бізде»

Барлығы бір шеңберде құшақтасады.

Көңіл-күйіңіз жақсы ма? (ИӘ)

Кездесуіміз аяқталды.

Жақсы уақыт өткізіңіз эмоциялар!

Сау болыңыз!

Тақырып бойынша жарияланымдар:

«Эмоциялар патшалығы» жоғары тобындағы GCD қысқаша мазмұны Міндеттері: -Сыртқы белгілер бойынша өзінің эмоционалдық күйін және басқа адамдардың жағдайын анықтау қабілетін дамыту; -Өнерлеу қабілетін дамыту.

«Сиқырлы ертегілер әлемі» сөйлеуді дамыту бойынша үлкен топтағы оқу іс-әрекетінің қысқаша мазмұны Бағдарламаның мазмұны: БІЛІМДІЛІК Иллюстрациялар арқылы таныс ертегілерді тануға үйрету, екі топқа бөлу дағдыларын бекіту.

Сабақты қорытындылау «Эмоциялар қаласы» «Эмоциялар» қаласына саяхат – Аға топ мұғалімі Багаева А.И. Мақсаты: Балалардың негізгі адамдық эмоциялар туралы түсініктерін бекіту.

Сабақты қорытындылау «Эмоциялар қаласы» «Эмоциялар қаласы» - Аға топ жетекшісі Багаева А.И. Мақсаты: Балалардың негізгі адам эмоциялары туралы түсініктерін бекіту. Тапсырмалар:.

Педагог-психологтың «Бұл сиқырлы эмоциялар әлемі» сабағының қысқаша мазмұны Педагог-психологтың «Бұл сиқырлы эмоциялар әлемі» сабағының қысқаша мазмұны Мақсаты: 1. Балалардың эмоционалдық саласын дамыту. мектепке дейінгі жас; 2.

«Сиқырлы орманға саяхат» логопедиялық тобының балаларымен дене шынықтыру сабағының қысқаша мазмұны «Сиқырлы орманға саяхат» Мақсаты: дағдыларын дамыту дұрыс орындаусөйлеу сүйемелдеуімен үйлесетін қозғалыс әрекеттері;.